Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits
Michael Jackson's This Is It - Wersja do druku

+- Forum polskich fanów Marka Knopflera i Dire Straits (http://knopfler.pl)
+-- Dział: Pozostałe (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Muzyka - ogólnie i niekoniecznie Markowo ;) (http://knopfler.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Michael Jackson's This Is It (/showthread.php?tid=1382)



Michael Jackson's This Is It - numitor - 11.11.2009

Właśnie wróciłem z kina - polecam wszystkim tym, którzy chociaż trochę doceniają MJ, niekoniecznie muszą być jego fanami (wiem, ponieważ sam nim nie jestem).

Przy okazji oglądania filmu zastanawiałem się - czy wiadomo coś o kontakcie MJ z Knopflerem? Występowali kiedyś na jednej scenie? Poznali się?


Michael Jackson's This Is It - Andrzej - 11.11.2009

Wybieram się w piątek. Moja corka byla juz dwa razy. Coś w tym jest Numitorze.


Michael Jackson's This Is It - koobaa - 12.11.2009

Mark został ponoć zaproszony do nagrania partii gitary w "Give In To Me", ale z jakiegoś powodu nie doszło do tego. Być może odmówił.
Lecz za to Slash poradził sobie całkiem nieźle Oczko


Michael Jackson's This Is It - Robson - 12.11.2009

Też o tym słyszałem ale do końca nie byłem pewien czy to nie wytwór mojej wyobraźni ale widać coś bylo na rzeczy skoro Kuba o tym wspomina.


Michael Jackson's This Is It - pablosan - 12.11.2009

Byłem z żonką 2 tygodnie temu i powiem, że film rewelacyjny!!! Nigdy nie szalałem na punkcie MJ, mam tylko special edition Thriller i dwupłytowy HIStory, ale przynajmniej z filmu wynika, że te koncerty byłyby powalające!!! I może dopiero teraz doceniłem to, że tak jak Elvis był królem rock'n'rolla, tak Michael bez wątpienia był królem muzyki pop-chociaż nie brak też w niektórych utworach agresywnej gitarki rockowej, wręcz hardrockowej. A klasa/poziom utworów, kompozycje, aranżacje Jacksona są dla innych a w szczególności dzisiejszych "gwiazdek" po prostu poza zasięgiem, lata świetlne poza zasięgiem... Moim skromnym zdaniem poza Michaelem reszta tzw. popu to najzwyklejsza popierdółka... (wliczając w to te wszystkie Madonny, Whitneye, Williamsy, boys-girlsbandy itd...) Na samym szczycie Michael Jackson a potem jest wielkie nic...


Michael Jackson's This Is It - numitor - 13.11.2009

Pablosan -> Generalnie zgadzam się z Tobą, uwazam jednak, że podane przez Ciebie przykłady są krzywdzące. Świat zna gorszych popowych wykonawców niż Robbie Williams czy Madonna. Polecam wszystkim posłuchanie takiego utworu jak "Me and my monkey" Robbi'ego Williamsa. Jestem ciekawy czy będzie się Wam podobać Oczko.


Michael Jackson's This Is It - Robson - 13.11.2009

Pablo trochę ostrożniej z tym popem. Bywa kiczowaty ale jest też sporo dobrej muzyki którą można zaliczyć do popu. I jest tego pełno a poza tym muzyka pop jest potrzebna tutaj chyba nie mamy watpliwości. W ogóle to kwestia nazewnictwa i szufladkowania a za tym nie przepadam. Ciekawe czy ktoś by na to wpadł aby tak nazwac Michaela Jacksona gyby on wcześniej sam tego nie zrobiłUśmiech A Robbie Williams radzi sobie nieźle. Na pewno lepiej niż Take That. I ten kawałek który wymienił Numitor ale też ten najnowszy "Bodies" jest całkiem całkiem.


Michael Jackson's This Is It - numitor - 13.11.2009

Do lubianego przeze mnie popu zaliczyłbym też a-ha, niektóre ich piosenki są naprawdę bardzo przyjemne, przynajmniej dla mnie (co ważne - nie mówię o latach 80., tylko o ostatnich kilku płytach).

Robson napisał(a):A Robbie Williams radzi sobie nieźle. Na pewno lepiej niż Take That.

Robson, dla mnie nie ma żadnego porównania Take That i Robbiego Williamsa solo. Bardzo lubię też hity sprzed kilku lat RW - "Feel" i "Supreme".


Michael Jackson's This Is It - Robson - 13.11.2009

Słusznie dla mnie też. Chciałem podkreślić że gdyby został w zespole to by się chłopak zmarnował.


Michael Jackson's This Is It - koobaa - 13.11.2009

Robson napisał(a):Ciekawe czy ktoś by na to wpadł aby tak nazwac Michaela Jacksona gyby on wcześniej sam tego nie zrobiłUśmiech
Z tego co się orientuję to pierwszy raz nazwała go tak Liz Taylor podczas rozdania nagród muzycznych za całokształt osiągnięć bodajże, w 1989r.
http://www.youtube.com/watch?v=s92BVuQbuyg


Michael Jackson's This Is It - Robson - 13.11.2009

O to ciekawe a ja myślalem że to "zawołanie" padło kiedy ukazywal się "Thriller"Uśmiech


Michael Jackson's This Is It - pablosan - 14.11.2009

Panowie

Chodziło o to, że nawet jeśli jest dużo dobrego popu, to w takim układzie to co robił Jackson jest genialne i tylko o to mi chodziło. Nie, że reszta to dno kompletne, tylko, że w porównaniu do Jacksona to po prostu bardzo słabiutko...

Dobry pop jest i tak lata świetlne za Jacksonem:-)


Michael Jackson's This Is It - Robson - 14.11.2009

"Moim skromnym zdaniem poza Michaelem reszta tzw. popu to najzwyklejsza popierdółka... "

Ale ja tylko zareagowalem na Twoje zdanie Pablosan nic ponadto.


Michael Jackson's This Is It - pablosan - 14.11.2009

No właśnie, nawet jeśli to jest dobre, to przy Jacksonie, to zwykła popierdółka-dokładnie o to chodzi:-)


Michael Jackson's This Is It - numitor - 14.11.2009

pablosan napisał(a):No właśnie, nawet jeśli to jest dobre, to przy Jacksonie, to zwykła popierdółka-dokładnie o to chodzi:-)

Ok, rozumiem Oczko. Mimo wszystko polecam "Me and my monkey" Robbiego Willamsa.


Michael Jackson's This Is It - Robson - 14.11.2009

A ja nie rozumiem. Bo nie ma sensu porównywać. To co zrobił Michael Jackson jest niepodważalne ale on był mistrzem w swoim gatunku, stylu a że pop mam wiele odcieni i pozwala na różnorodność artystyczną to i inni robią w swoim "fachu" świetne rzeczy których Michael Jackson by nie potrafił. Myśle, że miał tego świadomość dlatego nie wykraczał poza swoją stylistykę.


Michael Jackson's This Is It - numitor - 14.11.2009

Robson, ja napisałem tylko, że rozumiem tok rozumowania Pablosana. Myślę, że MJ nie ma sensu porównywać, chociażby dlatego, że MJ był genialnym tancerzem. Człowiekiem, który wywarł ogromny wpływ na tę dziedzinę. O tym trzeba pamiętać na marginesie tego, jak MJ zmienił muzykę samą w sobie.


Michael Jackson's This Is It - Robson - 14.11.2009

Ale moja odp. nie dotyczy Twojego postu tylko właśnie refleksji PablosanaUśmiech