Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gitarowy rekord Guinnessa
#1
Rezydowanie mojej córki na Uniwersytecie Wrocławskim obliguje mnie, nie tylko ze względu, że ciągle jestem Jej opiekunem prawnym, do skladania przynajmniej od czasu do czasu wizytacji (nie koniecznie oświatowych) ile głównie do odwiedzenia i wspomożenia finansowego, czego zapewne oczekuje kazdy student od swojego strategicznego sponsora.
Magnesem do przyjazdu do Wrocławia był również zlot gitarzystów w wiadomym celu. Pierwszy raz byłem w otoczeniu 4500 gitar i co za tym idzie (zakładając, że każda gitara ma sześć strun) 27.000 strun. Było rzeczywiście co podziwać, bo widok takiej ilości sprzętu powala z nóg. "Hey Joe" utwór umieszczony w skarbczykach wszystkich początkujących gitarzystów zabrzmiał rewelacyjnie, wspomagany ze sceny przez profesionalistów na czele z Nowakiem(TSA) i Hołdysem(Perfekt). Sami młodzi ludzie poprzetlatani starymi rockmenami , na których twarzach czas wykreślił juz określone rysy, i ten entuzjast w oczach wszystkich grających. Czar.
Na Starym Rynku we Wrocku powitał mnie również Prezes Koła Dolnośląskiego w osobie naszego Macsy. Jak zwykle dysputom nie było końca. Cieszące ,że w tym kraju są jeszcze ludzie tak otwarci i mający tak wiele mądrego do powiedzenia.
Zauroczony wrocławską starówką na deser zostawiłem sobie do zwiedzenia Obraz Panoramy Racławickiej. U boku niemieckich turystów, wreszcie mogłem być dumny , że jestem polakiem. W końcu przemówiłem do nich (przypominając sobie wszystkie słówka z niemieckiego zaczerpnięte podczas edukacji w prowincjonalnym Liceum), że Polska to również najstarszy Uniwesytet w Europie, o pierwszej europejskiej Konstytucji nie wspomnę i zaczątek powalenia muru berlińskiego......, a jeden z Niemców dodał, cytuję:
"I najpiękniejsze kobiety na świecie"

WARTO BYĆ POLAKIEM


Załączone pliki
.jpg   DSC03597.jpg (Rozmiar: 92.8 KB / Pobrań: 16)
.jpg   DSC03619.jpg (Rozmiar: 92.76 KB / Pobrań: 16)
.jpg   DSC03621k.jpg (Rozmiar: 69.33 KB / Pobrań: 14)
.jpg   DSC03637k2.jpg (Rozmiar: 78.85 KB / Pobrań: 13)
.jpg   DSC03638k3.jpg (Rozmiar: 74.31 KB / Pobrań: 13)
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#2
a tak było 1 maja na wyspie słodowej...


Załączone pliki
.jpg   gregoki.jpg (Rozmiar: 93.66 KB / Pobrań: 10)
.jpg   leszekoki.jpg (Rozmiar: 91.85 KB / Pobrań: 7)
.jpg   rayoki.JPG (Rozmiar: 93.69 KB / Pobrań: 8)
.jpg   tsaoki.jpg (Rozmiar: 89.67 KB / Pobrań: 4)
tea
Odpowiedz
#3
To prawda Andrzeju - było magicznie !

Kolejne spotkanie, kolejne niesamowite opowieści z pogranicza, kolejne ładowanie akumulatorów...I ta otaczająca atmosfera kultu dla muzyki, niezależnie od wieku, gatunku czy używanego instrumentu. Takich chwil się nie zapomina. Dziękuję ogromnie i do zobaczenia już niedługo...

Natura nie dała tak wartkiego pióra jakie ma Andrzej ale na swą obronę dorzucam kilka fotek:

http://users.finemedia.pl/macsa/201005_R...index.html

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#4
Polecam wszystkim zdjęcia (j.w) w wykonaniu Maćka. Najbardziej podoba mi sie "LAS GITAR" . Fajne i przepiekne zdjęcia oddające tam panującą atmosferę. W końcu robione przez profesionalistę, zatem.......
We are the sultans of swing...
Odpowiedz
#5
Dzięki Andrzeju za komplementy - twoje zdjęcia też niczego sobie...

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#6
Zdjęcia super, że też w tym czasie musiałam być w Ogrodzie Botanicznym Smutny ominęło mnie takie spotkanie! myślałam, że wszyscy na forumowie zajęci będą majowym, rodzinnym grillowaniem.

Andrzej- fantastyczny avatar! do twarzy ci w 'prawie crimson' kolorze Uśmiech
Oh girl it looks so pretty to me just like it always did
Like the Spanish city to me when we were kids
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości