Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Status Quo
#1
Jutro Status Quo w Hanau. Relacja tez sie pojawi.
Odpowiedz
#2
Wczoraj w Hanau (wschodnia czesc Frankfurtu) koncertowali dinozaurzy rocka Status Quo. Aktywni od 1962 roku - podziwUśmiech
Doslownie przypadkiem zakupilem bilet na ebayu na ten koncert. Wiadomo legenda rocka, choc niekoniecznie graja pod moj gust wybieram sie z wielka checia.
Koncert godzina planowo 20 rozpoczyna sie z 20 minutowym opoznieniem. Koncert w amfiteatrze tylko miejsca stojace, okolo 3 tysiecy ludzi, o ile moje koslawe oko mnie nie myli. Zadnych Supportow tylko Status. Wiek widzow podobnie jak wiek muzykow 50+ lub nawet 60+, choc zdarzaly sie tez mlode plotki tak jak ja 40- Uśmiech. Koncert mocno rockowy z niesamowita iloscia decybeli. jeden z najglosniejszych koncertow jakie slyszalem, dobrze ze byl na swierzym powietru bo z namiotu mozna bylo wyjsc. Po ok 1 godzinie sluchani musialem wyjsc bo moje bebenki zaczynaly sie rwac. Moge powiedziec za Markowe koncerty naprawde sa ciche w porownaniu z Status Quo.
Zespol hmm, nigdy nie widzaielm ale tych 5 mlodziencow pokazalo klase, rockendrollowe granie od poczatku do konca prawie bez wytchnienia.
Francis Rossi i Rick Parfitt (gitarzysci i wokalisci)swietnie prowadzili partie gitarowe, gitary dopelnialy sie tworzc mocne rockowe brzmienie, czasami z za klawiszy wychodzil Andy Bown bral 3 gitare wtedy byl odlot, ponadto bass i swietna perkusja. Wszystko w jak w szwajcarskim zegarku ale ktory sie lekko spieszy. Energia ktora emanowali Statusy udzielila sie "mlodej" publice. Amfiteatr zaczal sie ruszac.
Chcialem uslyszec kilka utworow najbardziej znanych i nie zawiodlem sie: in the Army now, Whatever you want, Hold you beck, Rockin' All Over The World. Wtedy wrzalo na scenie i wokol niej.
Naprawde dobry koncert ale troszke przy glosny jak dla mnie.
Dorzucam kilka zdjec nie najlepszej jakosci z komorki (niestety skleroza sie zaczela i zapomnialem aparatu)


Załączone pliki
.jpg   25082010411.jpg (Rozmiar: 93.95 KB / Pobrań: 3)
.jpg   25082010412.jpg (Rozmiar: 79.97 KB / Pobrań: 2)
.jpg   25082010414.jpg (Rozmiar: 83.11 KB / Pobrań: 2)
.jpg   25082010415.jpg (Rozmiar: 86.46 KB / Pobrań: 3)
.jpg   25082010417.jpg (Rozmiar: 73.77 KB / Pobrań: 2)
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości