Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzeum Rocka w Monachium
#1
Podczas przejazdu przez Monachium postanowiłem odwiedzić tamtejsze Muzeum Rocka. Bardzo łatwo je odnaleźć – mieści się w kopule wieży olimpijskiej, stojącej w również nazwanym- olimpijskim – parku. Winda dowozi gości na wysokość około 200 metrów i z korytrza prowadzącego wokół osi wieży można podziwiać z panoramę miasta we wszystkich kierunkach. Po schodach wchodzi się na taras, z którego widok (na pobliskie muzeum BMW) robi naprawdę duże wrażenie. Ja jednak cały czas rozglądam się za Muzeum Rocka. I tu – rozczarowanie. Całe muzeum to jedna wnęka, z fortepianem, perkusją, starą szafą grającą i paroma witrynami. Pytam kręcącego się tu gościa, czy to naprawdę wszystko, gdzie jest reszta pomieszczeń, czy może mają jakieś przedmioty związane z innymi artystami na przykład.... Okazuje się , że oczywiście jest i coś w temacie Knopfler, ale na razie nie ma więcej miejsca, chyba że splajtuje znajdująca się obok na wieży restauracja. No więc zaczynam przyglądać się skromnym zbiorom: są spodnie Freddie Mercurego, wojskowy ubiór Madonny z jakiegoś występu, poduszka z dedykacją dla muzeum od Britney Spears. Parę okładek płyt, zdjęć, autografów, recenzji prasowych, i całe mnóstwo biletów z koncertów. Co uważam za najciekawsze, to orginalny tekst piosenki napisanej przez Freddie Merkurego (nigdy nie wykonanej) i odpowiedź Keitha Richardsa na pytanie, czy ma jakieś domowe zwierzęta: „Tak mam jeszcze poza Mickiem”
Generalnie –widok z wieży wart polecenia, z powodu rockowego tzw. muzeum – nie warto tracić czasu.
Odpowiedz
#2
Pare zdjec w tym temacie: http://imgur.com/a/j8jub
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dla Fanow Starego Rocka :d MARTINEZ 31 36,656 24.09.2005, 14:49
Ostatni post: Andrzej
  Nasza Wizja Rocka adam82 0 40,225 Mniej niż 1 minutę temu
Ostatni post:

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości