Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koncert Gilmoura W Polsce!
#21
Słuchajšc county'owych gniotów Davida z "On An Island" myœlę że na następnej płycie pójdzie on w œlady Marka i zagra płytę z gwiazdš country np. Dolly Parton i będzie miała tytuł "Al The Beachwalking" Oczko
Odpowiedz
#22
Cytat:Originally posted by Patique@Jul 15 2006, 09:27 PM
Słuchajšc county'owych gniotów Davida z "On An Island" myœlę że na następnej płycie pójdzie on w œlady Marka i zagra płytę z gwiazdš country np. Dolly Parton i będzie miała tytuł "Al The Beachwalking" Oczko
"All The Beachwalking" Oczko
Odpowiedz
#23
Sporo ironii w Twoich słowach Patique. Mi zaœ te "gnioty" bardzo się podobajš. Uśmiech
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#24
Gniotów? Gdzie słyszysz tam gniota? Poza tym nie ma tam żadnego country :blink: Sš za to utwory utrzymane w Gilmourowo-Floydowym stylu, uspokojone jak przystało na szeœcdziesięciolatka!
Co do utworów z The Wall - Sorki, ale Comfortably numb i Run Like Hell to kompozycje Gilmoura i zamykały one koncerty tras Momentary i Division Bell. Another Brick in The Wall to utwór którego ludzie chyba zawsze wymagać będš od Pink Floyd i jego członków, czego szczerze mówišc nie umiem zrozumieć. Chociaż solówka Gilmoura jest œwietna i może nawet miło byłoby jš słyszeć na żywo. A Waters tez grywa na stadionach, wykonujšc dodatkowo In the Flesh, Mother i inne utwory ze œciany. Poza tym Waters ma niebywały talent kompozycyjny ale chyba nie wykorzystuje go zbytnio, gdyż wcišż rusza w trasy bez wydania nowej płyty! Dark Side wykonał na torze Formuły 1 W Magny Cours, co chyba nie jest odpowiednim miejscem na coœ takiego... no ale wiadomo F1 ocieka kasš... Z kolei oskarżanie Gilmoura o robienie szmalu jest bezpodstawne, gdyż nagrał on płytę, wiec ludzie chcš koncertów. Kameralnych koncertów. A stocznia? Z pewnoœciš chciał zrobić wielki show, cieszmy się że właœnie u nas. Nie zagrałby za darmo, bo ma swojš cenę. Jak każdy z nas. Dlaczego miałby to robić za free? Żeby póŸniej każdy kraj z Burkina Faso na czele chciał go œcišgnšć do siebie na obchody œwięta bambusa? A popatrzcie co Gilmour zrobił charytatywnie - osiedla dla bezdomnych za kilka milionów funtów! Mało?
Odpowiedz
#25
Patique,
Jarre tez nie gral za darmo. Poza tym jest strasznym hipokryta, ktory z jednej strony deklarujac walke o wolnosc narodow, a z drugiej brata sie z rzadem Chin.

Inna rzecz, ze zarzucanie pazernosci Gilmourowi jest wrecz smieszne. To jeden z najbogatszych artystow swiata, znany z dzialalnosci charytatywnej. W zeszlym roku, kiedy po Live8 sprzedaz plyt wzrosla o okolo 30% cala ta nadwyzka decyzja czlonkow PF zostala przekazana na cele dobroczynne.
Kiedys Mason na pytanie czy PF zagraja kiedys normalny, komercyjny koncert odpowiedzial, ze tylko wtedy, kiedy braknie im pieniedzy. Po czym dodal, ze wlasnie kupil sobie Astona Martina DB9 i helikopter. A kolesie z Top Gear pozyczali od niego Ferrari Ezno do testow. Nie sadze. zeby Mason byl znacznie bogatszy od Gilmoura.

Trudno walczyc z zarzutem, ze komus udalo sie sprzedac komplet biletow na wszystkie koncerty trasy koncertowej. Jakby to mialby byc powod do wstydu. W sierpniu ide na opere Watersa i nie narzekam na cene biletu.

Lubisz kameralne koncerty? Polecam DVD Gilmoura sprzed 2 lat.

A jezeli jeszcze raz zechcesz wyrazic SWOJA opinie na temat jakiegos utworu artysty, za ktorym nie przepadasz to prosze Cie, zebys napisal, ze Ci sie nie podoba, a nie autorytatywnie okreslal go mianem gniota.

No coz... w imie czego mozna odmawiac artyscie wykonywania utowor, ktorych byl wspolautorem, skoro drugi wspol autor rzucil w gniewie teze, ktorej sam nie przestrzega? Nawet w czasach kiedy byl w PF trasa The Wall to bylo ogromne przedsiewziecie. Koncerty w halach, na stadionach, dekoracje, dmuchane gumowe zwierzeta i postacie ludzkie. Cos sie zmienilo?

mencin
You get the shiver in the dark...
Odpowiedz
#26
Mencinie,
przede wszystkim chciałbym Cię zapewnić, iż nigdy nie traktowałem siebie jako jakiejœ muzycznej wyroczni, bo takš nigdy nie byłem, nie jestem i (zważywszy na ogrom ten przepieknej sztuki jakš jest muzyka) prawdopodobnie nigdy nie będę. Wszelkie moje opinie na przeróżne, wyrażane na tym forum tematy były tylko i wyłšcznie moimi subiektywnymi ocenami. Nikomu nie starałem się ich narzucać - tylko je wyrażałem. Możesz się z nimi zgodzić lub nie. Lubię wszelakie (zwłaszcza muzyczne) dyskusje i szanuję i liczę się ze zdaniem kazego z was.
Z drugiej strony powiedziałem o dokonaniach z ostatniej płyty Gilmoura "gnioty" dla tego, że (po pierwsze) nie przepadam za country-rockowymi klimatami ("Smile" jest dla nie strasznie koszmarnym utworem) oraz dlatego, że wiem że takiego muzyka jak Gilmoura stać po prostu na wiele więcej niż zaprezentował na "On An Island".

TAK WIĘC NIE CHCIAŁEM URAZIĆ UCZUĆ ŻADNEGO Z WAS. JEŒLI TAK SIĘ STAŁO TO PRZEPRASZAM - NIE MIAŁEM TAKIEGO ZAMIARU.

PS. Co do sprawy Jarre'a to cieszę się, że się zgadzamy. Zresztš od czasu jak obejrzałem kilka lat temu dokument o tym co Chińczycy robili (i nadal robiš) Tybetańczykom - jestem zagorzałym przeciwnikiem tzw. ChRLP. Zachód i Stany potępiajš i walczš z Hussajnem, terrorystami z Bliskiego Wschodu a na poczynania Pekinu przymykajš oko. Zresztš wiadomo, Chiny sš zbyt dużym rynkiem zbytu, żeby im sie narażać... :ph34r:
PS2. Z tego co mi wiadomo to żadnen z koncertów trasy The Wall 1980-81 nie odbył się na stadionie.
Odpowiedz
#27
Koncer będzie jednak płatny - fajnie nie będzie przypadkowych ludzi!. Chociaż z drugiej strony, cały czas organizatorzy piszš o 100 tys osob. Jakoœ nie chce mi się w to wierzyć. :unsure:
Odpowiedz
#28
Bilety już w sprzedaży ssektor A1 - 160,-
Pozostałe 110,-
Odpowiedz
#29
był ktoœ na koncercie?
(to było pytanie tzw. retoryczne Oczko )

napiszcie prosze wrażenia!!!

ja planowałem wyjazd od kilku m-cy, ale mnie zapalenie płuc dopadło i lipa...
Odpowiedz
#30
koncert wyœmienity, co tu dużo mówić

ale organizacja fatalna, wszedłem bez opaski których zabrakło
Odpowiedz
#31
Ehh, jak ja bardzo chciałam tam być... Uśmiech Zazdroszczę temu kto był Uśmiech
We talked of looking just out of town
Now it's looking like a dream shot down
I still believe that there's somewhere for us
But now it's something that we don't discuss
And you're the best thing I ever knew
Stay with me, baby, and we'll make it to
We'll make it to



Tu można kupić moją książkę Uśmiech
Księgarnia Wydawnictwa Radwan - Aparatka
Odpowiedz
#32
ponoć nagłoœnienie było fatalne.....
Odpowiedz
#33
Słuchałem Trójkę całš noc i to musialo być bardzo duże przeżycie.
Something's going to happen
To make your whole life better
Your whole life better one day
Odpowiedz
#34
Akurat tej nocy wracalem z Kolobrzegu...stojac przy kasach 2 razy przepuszczalismy ludzi pedzacych na 11.10 na pociag do Gdanska - oczywiscie na Gilmoura Uśmiech A po przyjezdzie czekala mnie mila niespodzianka - Tatus nagral mi prawie cala nocna audycje w trojce - 7 kaset Uśmiech Bardzo zaluje ze nie moglem byc w stoczni tego wieczoru Smutny
You do what you want to
You go your own sweet way...
Odpowiedz
#35
Cytat:Originally posted by Marcin_Kr@Aug 28 2006, 08:47 AM
ponoć nagłoœnienie było fatalne.....
... i organizacja. Czyli (niestety) powtórka z zeszłorocznego Jarre'a.
Odpowiedz
#36
Kurcze - mi też miała się ładnie nagrać sobotnia noc w Trójce...

...niestety ktoœ niepowołany dobrał się do radia i je wyłšczył ( chyba nawet wiem kto )

Mam w zwišzku z tym proœbę - gdyby ktoœ miał tš audycję bardzo proszę o udostępnienie. Może ty BET dał byœ radę zrzucić z tych kaset do MP3 i wystawić np. na Rapid Share. Będę zobowišzany...



B)

[Obrazek: macsa.gif]
Odpowiedz
#37
Myœlicie, że na taki koncert na terenie Stoczni Mark zgodziłby się na reaktywację Dire Straits????
A long time ago came a man on a track...
Odpowiedz
#38
Wrażenia niesamowite

Po 1 - Gilmour był w wyœmienitej formie i humorze. Utwory brzmiały żywo i dynamicznie. Setlista zawierała wiele perełek - Astronomy domine (wbiło w ziemię), Wot's... Uh The Deal (utwór z Obscured by Clouds!Oczko no i oczywiœcie... ECHOES - tutaj komentarrz jest zbędny. Były też wpadki - o tym też trzeba mówić :-) Wright pomylił zwrotki w otwierajšcym koncert Time, zmieszał się i nie wiedział co dalej ma poczšć biedak :-) Gilmour małš improwizacjš nawišzujšcš do solówki uratował utwór i przejœcie w Breathe reprise. Wright miał czas żeby pomyœleć co dalej i zaœpiewać właœciwš partię :-) Po drugie - Fat old sun. Zagrany rewelacyjnie, z elektrycznym zakończeniem. Trzeba było przerywac utwór i zaczšć od nowa. Coœ nie zadziałało w gitarze poziomej Carina a Gilmour upuœcił piórko i na mój gust nie zdšżył się podnieœc do mikrofonu aby zaœpiewać dalej :-) O drobnym fałszu, czy raczej załamaniu głosu w ostro wykrzyczanym Shiiiiiiiine on you... wspomnę tylko dla zasady :-) No i wyszło że więcej pisze o negatywach niż pozytywach... Błędne odczucie - koncert był tak œwietny, że brak słów, a takie wpadki czyniš go wyjštkowym!!!
Po 2 - nagłoœnienie. Miałem wrażenie że poczštek, czyli Breathe i Time były cicho, ale póŸniej było ok. Czułem drgania w żołšdku, a koncert nie był przesterowany. Wolę takie stonowane nagłoœnienie i słuchanie czystej muzyki niż przesadę, kiedy solo na gitarze zmienia się w œcianę dŸwięku nierozróżnialnego a œpiew przeraża w uszach! Byłem z przodu sektora B2, nie narzekam, choć zdaję sobie sprawę że pod scenš było lepiej. Cóż tak wyszło... Kto narzeka a nagłoœnienie musiał być chyba na końću sektorów B, w bardzo oddalonym C, lub też gdzieœ z boku pod ostrym kštem do sceny. To teren otwarty i dŸwięk gdzieœ zawsze "ucieka".
PS David coœ cišgle popijał, stwierdził że to Polish Vodka :-) Przypomniał mi się koncert Marka w Spodku :-) W ogóle to przeszedł też szybki kurs polskiego - dziekuja, dopry wieciór itp.

WNIOSEK - WARTO BYŁO SIĘ TŁUC PRZEZ CAŁY KRAJ
Odpowiedz
#39
Aha no i zapomniałem o oragnizacji, która potwierdza trochę regułę o tym że Polak zawsze coœ sp... niestety :-(

Planowane otwarcie bram - godz 17. Stoimy, ludzię dalej się ustawiajš. Brama historyczna się otwiera i ... nic. Nie wpuszczajš. Po godzinie komunikat - osuszanie terenu po deszczu który skończył się doœć dawno... a i tak mijałem kilka kałuż w drodze na sektor... Zakaz wnoszenia napojów, nawet plastikowych, niby normalka ale nie był jak zwykle podyktowany bezpieczeństwem tylko pazernoœciš - 0,5 litra coli - 6 zł na terenie stoczni. Przynajmniej miałem ubaw widzšc jak ludzie wyrzucali przedemnš butelki w krzaki. Leciały także parasole i całkiiem porzšdna lornetka !!! :-) :-) :-)
Odpowiedz
#40
Cytat:Originally posted by pablosan@Aug 28 2006, 10:03 PM
Myœlicie, że na taki koncert na terenie Stoczni Mark zgodziłby się na reaktywację Dire Straits????
Oby nie!!!!!!!!!!!!
Dla mnie koncert Gilmoura w stoczni to dramat, mimo całkiem niezłych miejsc (bilety po 160 zl) œrednio było widać, dŸwięk beznadziejny (już nie chodzi że było cicho, ale dudniło okropnie). Organizacja koncertu "polska" - czyli obciach, a te kilkukrotne uwagi Gilmoura o polskiej wódce były już niesmaczne. Przez koncert zastanawiałem się gdzie te fantastyczne, zapierajace dech w piersiach, œwiatła - ogólnie coœ tam błyskało, ale tej klasy oswietlenie na porzšdnych koncertach to standart. Żal pisać, ale dla mnie tego dnia legenda Pink Floyd po prostu zdechła Smutny

ps. nie jestem chyba sam w takich odczuciach bo większoœć komentarzy jest tego typu: http://muzyka.onet.pl/1,202,8,22581575,630...77,0,forum.html
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Peter Gabriel w Polsce! Raingod 14 25,877 28.04.2012, 10:29
Ostatni post: Raingod
  DM W Polsce Ania_M 12 30,877 23.03.2012, 16:14
Ostatni post: macsa
  Roger Waters w Polsce nikodem 45 50,026 07.06.2011, 10:59
Ostatni post: mirek
  Red Box w Polsce! Ania_M 10 16,593 07.06.2011, 08:39
Ostatni post: macsa
  KONCERT 4SZmery - AC/DC covery Kraków Michal 0 4,242 30.09.2010, 13:11
Ostatni post: Michal
  Marillion, Omega, Procol Harum w Polsce wAcEk 3 8,921 17.06.2010, 14:47
Ostatni post: Ania_M
  Procol Harum w Polsce. mirek 0 5,073 29.05.2010, 21:45
Ostatni post: mirek
  U2 W Polsce Ania_M 5 15,002 27.03.2009, 13:29
Ostatni post: mirek
  Deep Purple w Polsce Ania_M 0 5,205 16.01.2009, 20:50
Ostatni post: Ania_M
  The Stranglers w Polsce Ania_M 0 5,074 04.01.2009, 21:06
Ostatni post: Ania_M

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości